Fajna restauracja włoska w Krakowie


Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe oraz nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Mocniej wrażliwi próbują rzadsze dania obiadowe – risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się też nie tak typowe włoskie potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz potrawy z różnych miejsc kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować wina. Posiłek bez wyjątku musi zawierać też trunek. Lampka alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. włoskie przepisy Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wahania warto odwiedzić restaurację, która potrafi podać nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Dodaj komentarz