restauracja


Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niezmiernie obfite i w wielu przypadkach zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są naprawdę smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

kuchnia polska Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednakowoż kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba i pysznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest non stop wzbogacane o oryginalne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

W największym stopniu banalnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Krakow Restaurant

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odnaleźć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych dań.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz