włoskie jedzenie w Krakowie


Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Spośród szerokich możliwości, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do tej potrawy. zobacz Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawidłowo przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To też canelloni, tortellini, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz